Blog: Čistá hlava a test sebestřednosti

By | 5. 7. 2015

Z médií se nejčastěji dozvíme, jak si čistí hlavu modelky.

Proč zrovna modelky? Přece se od nich nepožaduje velké intelektuální nasazení. Vrtalo mi to hlavou a tak jsem jsem srovnal intelektuální vytížení a intenzitu čištění hlavy Modelky, Akademika, Fotbalisty, Umělce a Podnikatele (viz vizualizace).

Žádný průnik jsem nenašel, pouze u modelky a fotbalisty. Co postrádá jeden, nabízí druhý.

A tak si myslím, že výpovědi modelek o čištění hlavy nejsou zprávy o namáhaném intelektu, ale zprávy pro fotbalisty: „Pracuji na sobě (wellness, fitness,), chci dobře vypadat (shopping), říkám romantická večeře při svíčkách a potom…. rozumíme si“:-).“ Občas se stane, že se místo fotbalisty chytí podnikatel. Proč ne. I umělec – jen jako bonus. Pro vyčištěnou, tedy svěží hlavu, nic trvanlivějšího.

Základem reportování o čištění hlavy na veřejnosti je sebestřednost. Jestli chcete vědět, jak jste na tom se sebestředností vy, klikněte sem.

Čistá hlava_JPEG

 

 

The following two tabs change content below.
Původním povoláním jsem hudebník. Vystudoval jsem hru na klasickou kytaru na konzervatoři, absolvoval jsem dva roky na filosofické fakultě a bakaláře jsem dokončil na Universitě Jana Amose Komenského. Celý život pracuju v médiích, ve vzdělávání, v managementu a v oblasti bezpečnosti. Napsal jsme dvě knihy. Kromě působení ve veřejném životě jsem se v roce 2020 vrátil k muzice.