Víno jako umění…tentokrát filmové

By | 29. 1. 2015

Co mají herci či režiséři společného s vínem? To je úvodní řečnická otázku prvního dílu volného seriálu setkání při víně, který jsem poprvé zorganizovali v lednu 2015.

 

Nápad pořádat tematické večery o víně a umění se zrodil ve chvíli, kdy jsme se potkali s Jirkou Balaštíkem a on mi vyprávěl, že jeho žena Hanka úspěšně absolvovala prestižní  vinařský institut v jihoafrickém Stellenbosch – Cape Wine Academy. Jirka Balaštík jako spolumajitel renomované právní kanceláře dostává haldu pozvánek, ale i jako mnoho dalších, ho to už moc nebaví. To ovšem neznamená, že by nechtěli chodit do společnosti. Ale záleží na tom jaké. A teď nemám na mysli celebrity a tzv. lepší společnost. Spíš lidi, kteří si mají co zajímavého říct. Tak jsme si řekli, že zkusíme akci s vybranými lidmi i víny. Dobré víno je drahé a vstupné je 1000,- na osobu. Večer jsme koncipovali jako setkání zajímavých lidí a vín známých filmařů.

Osoby a obsazení:

F.F.Coppola – Winery, Black Label Claret 2012 (CS,PV,Mal,M,CF) ;

– Winery, Red Label Zinfandel 2012

Depardieu    –  Chateau de Tigne, Vieilles Vignes (CS, CF) 2009;

– Chateau de Tighne, Pinot Noir, 2011,

Banderas       –  Anta Banderas – a4 Tempranillo 2011;

– Anta Banderas – a10 2009 (Tempranillo, Cab Sauvignon, Merlot),

Richard Pierre – Chateau bel Eveque – Le Demon Tradition, 2011  (S, Car, Mour, Gren),

– Chateau bel Eveque – le Demon De L Eveque Rosé, 2013 (Gren, Car, Cins)

Na večírek z pozvaných sedmdesáti lidí přišlo třicet. Akce se konala v luxusním Hotelu Rott s velmi kvalitní jídlem. Vítězem večera byl vyhlášen  F.F.Coppola Winery, Red Label Zinfandel 2012. Všichni si akci pochvalovali a bez několika mála stokorun se i sama zaplatila. Příští akce bude 14.5. 2015

 

The following two tabs change content below.
Vadim se jako pedagog a konzultant specializuje na média, stakeholder management, facilitaci skupin a manažerské disciplíny. Je předsedou Akreditační komise pro odborné vzdělávání MŠMT a místopředsedou české pobočky ASIS InternationaL - sdružení bezpečnostního managementu.